První SimpsCon v Čechách

První SimpsCon v Čechách
Ohodnoťte článek

Pokud ve vašem kalndáři máte ve dnech 7. a 8. července 2010 stále volné kolonky, nakreslete si tam třeba Homera, abyste v tyto dny nezapomněli dojet do Chotěboře, kde se bude konat první SimpsCon. Budou vás tam čekat přednášky, workshopy, soutěže, dokumenty,… prostě vše, co každého simpsoňáka musí nadchnout. Celý Festival Fantazie, v rámci kterého bude akce probíhat, mediálně podporuje televize Prima COOL, takže by neměl být problém ani s promítáním jednotlivých epizod.

Podobnou akci jsem ve spolupráci s Letní Filmovou Školou pořádal 4 roky za sebou (2004 – 2008), někteří z vás se možná i nějaké té besedy zúčastnili, a musím uznat, že simpsonovská atmosféra, která mezi fanoušky seriálu vládla, mi opravdu chybí. Proto i já se pravděpodobně akce zúčastním, možná s pořadateli vymyslíme i nějakou veselou taškařici. 🙂 Více informací o programu můžete očekávat v následujících dnech, já sám se nemůžu dočkat dalších informací. Zatím se musíte spokojit s první tiskovou zprávou od Týmu SimpsConu:

Každý rok na začátku července se v Chtěboři (městečko nedaleko Havlíčkova Brodu) koná FESTIVAL FANTAZIE (www.festivalfantazie.cz). Je to setkání fanoušků sci-fi, fantasy a v posledních letech i seriálů. Mezi seriály ten náš doposud chyběl. Letos se však chystá velká změna! Těšit se tak můžete na celé dva dny se Simpsony. Přednášky, workshopy (namaluj a vymodeluj si sám), debaty a promítání – to vše a ještě víc. Myslíte si, že víte o žlutém světě vše? Přijďte a ověřte si to v některé ze soutěží.

Festival se koná od 1. do 11. července 2010 v Chotěboři (mapa). Na festivalu najdete opravdu širokou nabídku programů a vybere si tak každý. Přijde Vám jet na 2 dny přes půl republiky jako ztráta času? Prohlédněte si program a zůstaňte déle. O ubytování se nemusíte bát, po celou dobu festivalu jsou zarezervovány ubytovací kapacity v okolí jen a pouze pro účastníky festivalu. Na výběr je ubytování v hotelích, ubytovnách, internátech a také to nejčastější – ve školách systémem spacák + karimatka. Najíst se také bude kde a to dobře a za rozumnou cenu. Festival má svojí jídelnu a další restaurace po městě Vás také přivítají.

Rozepisovat se o celém programu je ještě brzo. Většina linií (pozn.: program je dělen do linií, tedy tématicky zaměřených celků) teprve rozjíždí přípravy. Simpsonovská linie, tedy SimpsCon na tom není jinak. Plány jsou zatím hrubé, což je ale přesně prostor pro Vás – fanoušky. Napište nám, co byste v programu uvítali, co Vás zajímá a co byste rádi viděli. Pokud to bude v našich silách, přání určitě splníme.

A vy piště do komentářů – co na tuto zprávu říkáte? Přijedete? 🙂

Článek vydán: 2010-03-31 22:00:00

Další články...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *