Ruská televize cenzuruje Simpsonovi

Ruská televize cenzuruje Simpsonovi
Ohodnoťte článek

Už jsme si tak nějak zvykli, že se čas od času objeví nějaká stížnost na americké animované seriály. Své by o tom mohli povídat například Griffinovi nebo ještě nekonvenčnější South Park. A ano, také Simpsonovi se během třiadvaceti odvysílaných sezón museli potýkat s problémy – jednomu takovému čelí právě teď.

Ruští fanoušci Homera a spol. budou od září nuceni překousnout cenzuru seriálu na televizním kanálu 2×2. Nově schválený ruský zákon totiž zakazuje tamním televizím zobrazovat násilí a konzumaci alkoholu a pití před jedenáctou hodinou večerní. 2×2 se proto rozhodla vysekávat veškeré epizody Itchyho a Scratchyho. Od nynějška je bude nahrazovat černá obrazovka. Podobný osud mimochodem čeká na zmíněný South Park, jemuž sice žádná cenzura nehrozí, ale zároveň mu také nehrozí to, že by se na televizi dostal před jedenáctou hodinou večer.

Co na to říct? Po naší letošní návštěvě Ruska a poznání tamější mentality snad jen – nedivíme se. Snad se Rusové dočkají výjimky v zákoně, která by povolovala právě animované seriály. I když… šance je podle nás asi taková, že Maggie někdy začne mluvit.

Další články...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *