Simpsonovi minimálně další dva roky

Simpsonovi minimálně další dva roky
Ohodnoťte článek

V posledních několika dnech nešlo přehlédnout spor mezi americkou televizí FOX a dabéry, kteří propůjčují hlas svým kresleným postavičkám v seriálu Simpsonovi. FOX požadoval razantní snížení platů o 45%, s čímž nesouhlasili Dan Castellaneta (Homer, děda Simpson, Krusty), Julie Kavner (Marge), Nancy Cartwright (Bart), Yeardley Smith (Líza), Hank Azaria (Vočko, Wiggum, Apu), a Harry Shearer (pan Burns, ředitel Skinner, Ned Flanders). Lépe řečeno, dabéři by souhlasili s platem o 30% menším, pokud by mohli mít provize z prodeje Simpsonovského oblečení, DVD a ostatního zboží. Takové kompromisy však u FOXů nepřichází v úvahu.

Spory mezi dabéry a produkční televizí tu nebyly poprvé. Už v minulosti hrozil FOX, že původní tým vymění lidmi s dokonalou imitací jejich hlasů (a že jich v Americe není málo). Stejně jako tentokrát, se ale spor vyřešil. Sice za zavřenými dveřmi, ale důležité je, že Simpsonovi budou na amerických televizích ještě minimálně 2 roky. Dočkají se tak ještě neuvěřitelné 24. a 25. série s celkovým počtem 559 epizod od jejich vzniku.

Jak už jsme psali, oficiální tisková zpráva nepsala o tom, jak se dabéři s televizí dohodli. Stejně tak nepíše ani slovo o tom, že by 25. série byla poslední. Tím bychom chtěli důrazně vyvrátit všechny spekulace, které se objevili především v českém tisku (citace deník Metro: …FOX bude vyrábět seriál Simpsonovi už jen další dvě sezony…). Pětadvacátá série je zatím poslední, ke které má celý štáb podepsané smlouvy.

Optimismus budocnosti seriálu přimíchává producent Al Jean: „Naše nálada se rovná euforii smíchanou s pocitem „Wow, máme toho hodně na práci“. Věřte mi, že se na tyto dvě série nebudeme dívat jako na konečné. V boji budeme pokračovat tak dlouho, dokud to půjde. Vážně nevěříme tomu, že to budou poslední série tohoto legendárního seriálu. Není to konec, ale začátek! Je to klišé, ale je to pravda!“ Když se Jeana novináři z Entertainment Weekly zeptali, jak dlouho by chtěl ještě Simpsonovi připravovat, odpověděl: Upřímně si myslím, že třicátá série je cíl, na který se vyplatí střílet. Čtyřicet by znělo bláznivě, ale na druhou stranu 25 znělo bláznivě před dvaceti lety.

Producenti v čele s Alem Jeanem se dali dohromady a v rychlosti pro všechny fanoušky připravili děkovné video. „Diváci jsou přeci jenom důvodem, díky kterému se Simpsonovi stále vysílají.“ Dan Castellaneta dokonce nově nahrál píseň „Simpsonovi nikdy neskončí“ z 13. série epizody Na pranýři. Na celé video se můžete podívat zde.

Kauzy si všimlo i plno českých médií. Na oskenované články se můžete podívat zde: Metro 6.10., Blesk 6.10., MF Dnes 6.10., Metro 11.10.

15.10. 2011 Komentáře
Ondřej Toms  

Další články...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *