Simpsonovi na Letní Filmové Škole

Simpsonovi na Letní Filmové Škole
Ohodnoťte článek

Tak jsem po týdnu doma. Pln zážitků ze dnů strávených v Uherském Hradišti. Zde jsem měl tu možnost uvést spolu se zajímavými hosty první českou veřejnou projekci filmu Simpsonovi ve filmu. Měla to být velká show ve velkém stylu, ale…

Většina z vás jistě čeká, že akci budu chválit, že vše klapalo tak jak má a že byla velká chyba, že jste nedorazili. Ale kdepak… Co se mohlo pokazit, to se pokazilo. Zklamala technika, zklamala organizace, zklamalo místo konání. Od toho se vše odpíchlo, kdyby se totiž akce konala v normálním velkém sále pro „normální“ diváky, kteří místo stání (popř. sezení na zemi) chtějí spíše sedět na židlích a užívat si film, jak je všude zvykem, vše by mohlo být v pořádku. Bohužel však nejvyšší vedení LFŠ uznalo za nejlepší variantu narvat co nejvíce lidí na jedno větší prostranctví a doufat, že se lidé nebudou moc mačkat, že se jim nebude chtít čůrat (nedej bože kakat!), že vydrží stát přes 2 hodiny na místě a pozorovat film. Ti, co dorazili, ví, jak vše dopadlo. Nejen, že se před branami Kolejního nádvoří, kde se vše konalo, začal shromažďovat obrovský dav už v půl jedenácté (oficiální start měl být od 23:15), ale ten dav později daleko přesáhl kapacitu nádvoří (ve stoje se zde údajně vejde okolo 800 lidí). Proto ve chvíli, kdy začali být vpouštěny dovnitř, ti nejrychlejší zabrali nejlepší místa k sezení. Ano, k sezení … na zemi. Účastníci LFŠ jsou pravděpodobně na podobné „vychytávky“ zvyklí, ti, co však za lístek zaplatili 150 korun, pravděpodobně čekali větší komfort. Inu, stane se.

Simpsonovská show začala ve 23:45, tedy o půl hodiny později. Lidé byli usazeni, ti, co se na nádvoří nedostali, měli možnost shlédnout film v Kulturním domě, bez hostů, avšak v komfortu vytepleného sálu s místem k sezení. Lahoda. Do Hradiště dorazila pětičlená delegace hostů – pánové Jiří Lábus, Josef Carda, Stanislav Lehký, Zdeněk Štěpán a paní Helena Štáchová, se kterými jsem měl tu možnost ještě před Simpsony strávit příjemný čas v jedné místní restauraci a popít s nimi pár sklenek pěnivého moku (tedy kromě pana Lábuse, který jen kvůli této akci dorazil ze Slovenska na poslední chvíli a hned po skončení debaty opět odcestoval zpět). Návštěvníci tak měli jedinečnou možnost vidět tváře lidí, kteří propůjčili hlasy postavičkám ze Simpsonů. Pan režisér Zdeněk Štěpán prozradil, jaké byly s dabingem filmu problémy, pan Lehký vysvětlil, jaké bylo přebírání role Krustyho po panu Bruderovi, který ze zdravotních důvodů již bohužel dabovat nemůže, pan Carda rozesmál publikum informací, jak dlouho mu zabralo dabování Lennyho ve studiu, paní Štáchová se svěřila s prvním setkáním se Simpsonovými a pan Lábus pochválil hlasem Marge svého nového manžílka, pana Zavřela. Někteří určitě budou namítat, že nejsem moderátor a že jsem nebyl připraven. Ano, nejsem moderátor a celá show měla být spíše improvizací než sprchou předem vymyšlených otázek s předem vymyšlenými odpověďmi. To se myslím podařilo.

Většina z vás, kteří na akci dorazili, se také pozastavila nad tím, že po skončení projekce filmu (který se i přes menší zvukové problémy velmi líbil) se nerozjelo promítání vybraných epizod až do rána. Zde zklamala již zmíněná technika. K dispozici byl totiž pouze notebook mého bratra, který se očividně z toho všeho zcvoknul (tedy notebook, nikoli bratr) a nedokázal přehrát naprosto nic. Žádný jiný počítač k dispozici nebyl, navíc promítači nechtěli nechat projektor za X korun jen tak bez dozoru až do rána. Nevyšlo, nevyšlo. Já vyprovodil delegaci na hotel, ráno po snídani se se všemi rozloučil a tím to pro mě pro letošek haslo. Otázka, zda se něco podobného bude i nadále na LFŠ konat. Já jsem však rád, že hosté dorazili, že byli ještě sympatičtější, než jsem čekal a že se návštěvníci bavili.

BTW: Tento článek neměl jakkoli hanit organizátory a vedení LFŠ. Celá Filmovka byla perfektní, vše v naprostém pořádku, jen v případě dlouho propagované akce a jednoznačného očekávání velkého nátřesku lidí, jsem očkával o něco větší připravenost. Toť vše. 😉

Určitě pište do komentářů své postřehy a nápady pro příště. Díky předem za ně!

Článek vydán: 2007-07-28 22:00:00

Další články...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *