Springfieldská revue: Rozvod u Simpsonových!

Springfieldská revue: Rozvod u Simpsonových!
Ohodnoťte článek

Ona – žena v domácnosti vzorně se starající o děti. On – neotesaný hulvát permanentně viděný s plechovkou piva v ruce. Po čtyřiadvaceti letech společného soužití se nad tímto manželským párem začínají stahovat mračna. A naše Springfieldská revue vám exkluzivně přináší celý příběh této rodiny!

Rodina Simpsonových se na první pohled nijak neliší od běžné americké rodinky – mají vlastní dům, tři děti a každou neděli chodí do kostela. Pokud se jim ovšem podíváte pod pokličku, zjistíte, že tato rodina nejenže má se slovem „běžný“ společného asi tolik, co závody formule 1 s ochranou životního prostředí, ba co víc, Simpsonovi by mohli sloužit jako ukázkový příklad v kapitole „Tak takhle tedy rozhodně ne!“ v učebnici psychologie.

Marge (34) a Homer (39) se seznámili už během svých dětských let na táboře. Osud tomu chtěl, aby se sešli ještě jednou – a to na střední škole, kde oba zamilovaní studenti ihned pochopili, že k sobě neodlučitelně patří (pravda, byla tu jistá epizoda, kdy je od sebe chtěl odloučit jistý Artie Zipp, ale to si necháme do velkého tematického článku našeho čísla s názvem „Lásky jedné modrovlásky“). První plod této velké lásky na sebe dlouho nenechal čekat, ačkoli Bartolomew Jo-Jo Simpson (10) přišel na svět – podobě jako jeho dvě sestry – poněkud neočekávaně. O dva roky později přišla na svět Líza Simpsonová (8) a zatím posledním členem rodiny je nemluvně Margaret (1).

Bartovo chování pramení z frustrace způsobené neklidnou situací v rodině

A jsou to právě děti, na kterých můžeme vysledovat známky dysfunkčního manželství, jež se nutně muselo podepsat na křehkém vývoji dětské osobnosti. Nejstarší Bart vykazuje už od narození rebelské chování, absenci respektu k autoritám a nechuť ke vzdělávání. Postupem let se jeho excesy stávají stále závažnějšími. Je přitom zcela evidentní, že Bartovo nezvladatelné chování pramení z frustrace způsobené neklidnou situací v rodině.

Na druhé straně tu máme Lízu – vegetariánku, ochránkyni práv všeho existujícího, premiantu třídy, vzornou studentku, jejíž štít je zcela bez poskvrny. V porovnání se svým starším Bratrem Líza působí velmi kontrastně. Ale – má to svůj zřejmý důvod. Zatímco Bart se projevuje rebelsky až agresivně, Líza se schovává za učení. Jako poslední tu máme Meggie. Batole, které neumí chodit a doposud vyslovilo jen jedno jediné slovo. Těžko byste hledali věrohodnější důkaz.

„Sourozenci Simpsonovi? Hm, ano. Bart nám dělá starosti už ode dne, kdy poprvé vstoupil na půdu naší školy. Jeho neustálé „vtípky“, jak tomu sám říká, se vymykají nad rámec slušného chování. A Líza? No, jedno staré moudro pravý, že každý jin má svůj jan, každý Jekyll má svého Hyde a Líza je… moment, prosím…,“vytahuje z kapsy mobil, „… Mhm. Ne, matko, teď skutečně není vhodná chvíle, aby… na záchodě je pavouk? Dobrá, hned jsem tam.“ S těmito slovy se s námi rozloučil Seymour Sinner (45), ředitel základní školy ve Springfieldu, kterého jsme požádali o komentář k tomu, jak se Bart s Líou projevují ve škole.

Zásadní problém je podle našich expertů jen jeden. Váží kolem sto kilo a nosí modré kalhoty s bílým tričkem

Říká se, že po sedmi letech manželství musí zákonitě přijít krize. Pakliže se na život rodiny podíváme podrobněji, zjistíme, že Marge s Homerem těch krizí měli hned několik, a to snad v každém roce jejich čtyřiadvacetiletého společného svazku. Zásadní problém je podle našich expertů jen jeden. Váží kolem sto kilo a snad nikdo na světě nenosí modré kalhoty s bílým tričkem raději. Jmenuje se Homer Simpson.

Jestliže jsme označili excesy Barta Simpsona jako nevhodné, ty Homerovy bychom museli nazvat nebetyčnými, třikrát je podtrhnout a postavit kolem nich ohrádku z červených vykřičníků. Ve Springfieldu je tento devětatřicetiletý bezpečnostní technik znám jako notorický alkoholik a nezodpovědný povaleč, jenž už byl několikrát kvůli výše zmíněným vlastnostem vyhozen z práce. Už několikrát se kvůli němu rodina málem ocitla pod mostem, při hlídání ztrácí své děti, málem způsobil jadernou havárii v jaderné elektrárně, pravidelně škrtí svého syna a dokonce měl nejednou pletky s italskou mafií. Má IQ 55, za což prý údajně může voskovka zaražená hluboko v jeho mozku. Je přitom až s podivem, že se stejný člověk stal součástí programu NASA a byl jako kosmonaut ve vesmíru. Druhým dechem však dodáváme, že nechybělo málo a Homer mohl na vlastní kůži vyzkoušet nekonečnost vesmíru.

„Jasně, čekaly jsme to, už když nám Marge toho tlusťocha poprvé představila. Ten vztah neměl budoucnost,“

Marge si s Homerem neoddiskutovatelně prožila své. Bylo proto jen otázkou času, kdy pohár její trpělivosti přeteče.  „Jasně, čekaly jsme to, už když nám Marge toho tlusťocha poprvé představila. Ten vztah neměl budoucnost,“ nechaly se slyšet Selma (43) a Patty (43) Bouvierovy, sestry Marge. neustálé hádky a vypjaté situace si po letech vybraly svou daň. Podle našeho tajného informátora s iniciály VS, který tvrdí, že je dobrým přítelem Homera a zejména pak Marge, byly Homerovi minulý týden doručeny rozvodové papíry. „Jo, jo, mezi Homerem a Marge už to prostě neklapalo. Já jsem pořád říkal, že si zaslouží někoho lepšího, než toho tlustýho ochlastu,“ prozradil VS.

Vyjádření Marge Simpsonové se nám bohužel nepodařilo získat, po přímém dotazu totiž paní Simpsonová pronesla své typické „Mmmhhm“ a rázně před našimi reportéry přibouchla domovní dveře. Reakce Homera Simpsona byla ještě excentričtější – při slově rozvod se chytil za hlavu a s jekotem začal utíkat pryč (na někoho s tak vysokou obezitou běžel překvapivě rychle – naši reportéři byli dokonce tak překvapeni, že jen stáli a zírali, jak jim mizí v dáli).

Situaci pro vás budeme i nadále sledovat a brzy vám přineseme nové informace.

Další články...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *