Itchy a Scratchy aneb kdo jsou?

Itchy a Scratchy jsou doslova „seriálem v seriálu“ Simpsonovi, což je samo o sobě velmi unikátní a netradiční v rámci podobných televizních show. Pointa tohoto „seriálu v seriálu“ tkví v souboji mezi myší a kocourem, inspirovanými slavným ‘Tomem & Jerrym‘. Ovšem tak jak mají Simpsonovi ve zvyku vše obrátit ve vtip, i tento mini-seriál si nebere žádné servítky.
„Za dobu své existence se stali samostatně žíjícím fenoménem, který naprosto dokonale doplňoval kontury seriálu Simpsonovi.“

Modrý myšák Itchy je totiž ‘pronásledovatelem‘ černého kocoura Scratchyho. Ale jejich souboje nejsou jen mlácení se košťaty nebo žehlicími prkny, jako je to v případě Toma & Jerryho. Itchy s oblibou Scratchyho řeže motorovou pilou na kousky, nechá mu vybuchnout granát ve střevech nebo ho zadusí vlastnímy vnitřnostmi.
Itchy a Scratchy byli určitě inspirací pro ‘Happy Tree Friends‘, který mučení kreslených zvířátek přenesl na celou řadu stvoření. Ovšem pro fanoušky Simpsonů budou Itchy a Scratchy vždy na prvním místě. Za dobu své existence se stali samostatně žíjícím fenoménem, který naprosto dokonale doplňoval kontury seriálu Simpsonovi.