Jak se Itchy & Scratchy vyvíjeli?

Itchyho vytvořil Chester J. Lampwick v roce 1919 (proto mu také patří práva této postavy). Lampwick je také znám jako „otec násilí v kreslených seriálech“. V roce 1921 Roger Meyers „ukradl“ Itchyho a spolu s ním vytvořil „Itchy a Scratchy Studio“. Původně se Itchy jmenoval „Itchy, šťastný myšák“ (parodie na „Oswalda, šťastného králíka“).

Scratchy byl poprvé spatřen v roce 1928, v kresleném seriálu „Šťastný kocour“. Film, který trval přibližně čtrnáct sekund, ukazoval chodícího kocoura, který si hvízdal a rovnal si čepici na hlavě a nebyl moc oblíbený. Protože autor Scratchyho není známý, neví se, zdal Meyers „ukradl“ i tuto postavu, podobně jako v případě Itchyho, a nebo zda ji vytvořil on sám.

Později, v roce 1928, se Itchy a Scratchy poprvé objevují společně v kresleném seriálu „Parník Itchy“, což je parodie na Disneyho „Parník Willie“ s Mickey Mousem. Itchy a Scratchy Studio je nyní pod vedením Rogera Meyerse Juniora, syna původního autora. Itchy a Scratchy studio přitom zkrachovalo, poté co je zažaloval Lampwick, a chtěl po nich 800 miliard dolarů. Naštěstí však bylo ihned poté zachráněno, protože dostalo velký peněžní obnos od státu.

Itchy a Scratchy show je částí Krustyho show, přestože se na chvíli přesunula na „Gabbo show“. Show po přesunu na „Gabbo Show“ podstoupila ohromné změny, všechny stopy násilí byly zahlazeny, Marge Simpsonová dokonce vytvořila protestní kampaň zameřenou proti násilí. Později se ale všechno vrátilo do starých kolejí, a Itchy a Scratchy show byla zase zalitá krví s porcí vnitřností navíc.

Show je momentálně animována v Jižní Korei, June Bellamy mluví obě kreslené postavy, Itchyho i Scretchyho. Do show byla přidaní postava Poochie, což byl kreslený pes navržen podle přesných požadavků dětí. Poochieho mluvil Homer a postava měla oživit sterotyp seriálu, který děti už začínal nudit. Nakonec byl ale ihned po prvním díle zase stažen z vysílání, protože děti iritoval.