S28E04: Treehouse of Horror XXVII – 60 %

S28E04: Treehouse of Horror XXVII – 60 %
Ohodnoťte článek

600. díl! Co bychom měli od toho čekat? Černý humor, zábavný díl, více částí v epizodě Simpsonů? Naštěstí tento 600. díl Simpsonů vyšel na Halloweenský speciál,  tak se mohli tvůrci vyřádit na celé epizodě.

Bohužel připomínka na jubilejní díl se objeví pouze na začátku, kdy se objeví Levák Bob, ten druhý zelený z mimozemšťanů, Frank Grimes, a zelený irský trpaslík. A druhé výroční připomenutí je na konci, kdy titulky navazují na 3. příběh.

Každá Halloweenská epizoda obsahuje 3 hororové příběhy, které na sobě nezávisí. První příběh je parodie na film, druhá duchařská a třetí je znova parodie na film.

První epizoda je parodie na Hunger games. Tato část je z trilogie jednotlivých příběhů je nejhorší. Tvůrci pouze vzali filmovou tetralogii (knižní trilogii) a nabalili příběh o Líze. Ještě jsem si všiml krátké odbočky k 4. dílu Šíleného Maxe, jinak nic, co bych neočekával. První část – 60 %

Druhý příběh se věnuje duchařské tématice, kdy se zhmotní imaginární kamarádka Lízy (znovu jako v první části 🙁 ), ta postupně likviduje lidi, kteří se stali přáteli blonďaté holky se špičatými vlasy. Bylo to nejzábavnější část. Nejvíce jsem se pobavil a zasmál. Nejen možnostmi zabití duchem, ale tím nejzábavnější byl imaginární přítel Homera, víte, že to byl, spoiler, „Hot dog“. Hodnocení 80 %.

Třetí a poslední část Halloweenského speciálu se věnuje parodii Jamese Bonda, kdy hlavní postavou je, pro změnu od předchozího částí, Bart. Pod kulečníkovým stolem Očkovy hospody se vyskytuje tajná kancelář tajné organizace proti zločinu, do které je narukován Bart.  Největším zlounem této části není Burns, jak by se dalo očekávat, ale přímo Homer, který se dá na temnou stranu a paroduje protivníka Jamese Bonda Ernsta Stavro Blofeldelda.  Tato část, poslední z příběhové trilogie není tak dobrá, jako předchozí, ale stále je s ní tolik srandy, aby překonala první příběh. Za mě hodnocení 70 %.

Halloweenský díl Simpsonů přinesl mnoho očekávání. Také, že to je slavností 600. čekal jsem mimořádnou epizodu, která bude nejlepší z aktuální série, bohužel to tak není, ani nebude. V rámci předchozích strašidelných epizod taky není výjimečná a nebavila mně tolik, jako některé starší strašící díly. Když z průměrů hodnocení jednotlivých epizod, tak vyjde celkem pro epizodu 70 %, ale bohužel tím, že se jedná o Halloweenskou epizodu a zároveň 600. tak musím hodnocení snížit, tak celkové resumé je pouze 60 %.

Recenze z Kritiky.cz.

Další články...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *