Springfield

Kwik-E-Mart

Kwik-E-Mart je fikční obchodní řetězec v seriálu Simpsonovi. Je zároveň také parodií na opravdové Americké obchodní řetězce jako, 7-Evelen nebo Circle K. Kwik-E-Mart je notoricky známý pro své nekvalitní výrobky a nepřiměřeně vysoké ceny. Apu Nahasapeemapetilon je jeho vlastník, ale občas  mu vypomáhá jeho bratr Sanjay. Kwik-E-Mart řetězec byl založen v Himalájích, kde je i nadále jeho hlavní sídlo.

V Červenci 2007, jedenáct poboček 7-Eleven bylo změněno na Kwik-E-Mart, kvůli reklamě na „Simpsonovi ve filmu“. Pro tuto příležitost doporučujeme článek Skutečný Springfield u nás na webu.

Jaderná elektrárna

Springfieldskou jadernou elektrárnu vlastní Montgomery Burns. Jaderná elekrárna nejen zásobuje Springfield energií, ale díky nezájmu pana Burnse také často ohrožuje své okolí. Reaktory jaderné elektrárny jsou natolik rozbité, že porušují nejméně 342 bezpečnostních pravidel. Aby elektrárna neporušovala žádná pravidla a byla bezpečná, musela by se opravit, což bylo vyčísleno na 56 milionů dolarů. Elektrárna byla několikrát blízko kolapsu a dokonce jednou vybuchla. V jezeře, které se nachází poblíž elektrárny, žijí zmutované ryby, které mají více než dvě oči. Spekujuje se, že „Trojan jaderná elektrárna“ ve Washingtonu, (poblíž ní žil Matt Groening) byla předlohou pro Springfieldskou jadernou elektrárnu. Ovšem Groeningova publicistka, Antonia Coffman, tuto teorii zcela vyvrátila.

Springfieldská elektrárna je mimochodem hlavním zdrojem pracovních příležitostí pro všechny občany Springfieldu.

Zaměstnanci Springfieldské jaderné elektrárny:
Vlastník: Charles Montgomery Burns
Výkonný asistent: Waylon Smithers
Bezpečnostní technik: Homer Simpson
Ostatní zaměstnanci: Lenny Leonard, Carl Carlson,..

Obchod s komiksy a baseballovými kartami

Obchod s komiksy patří Jeffovi Albertsonovi a.k.a. Komiksákovi (Comic Book Guy). Obchod se poprvé objevil v epizodě „Tři muži a jeden komiks“, kde Bárt zjistí že první verze „Radioaktivního muže“ je k prodeji za 100 dolarů. Komiksový obchod není moc oblíbený, především kvůli nechuti Komiskáka k jeho zákazníkům.

U Vočka

Vočkova hospůdka je místní bar ve Springfieldu, kde je Homer častým zákazníkem ještě společně s Carlem Carlsonem , Lennym Leonardem a Barneym Gumblem. Hospůdka je pojmenována a vlastněna Vočkem Szyslakem. V baru se nejvíc prodává  pivo Duff, přestože bar nabízí mnoho dalších nápojů.  Vočkův bar byl několikrát přepracovaný do více atraktivní podoby, ale nakonec se vždy vrátil do své ustálené, ošklivé formy. Vočko bar také několikrát zavřel, když se pokoušel trochu pozvednout svůj životní styl, ale také to nikdy nedopadlo příliš nadějně…

Krusty Burger

Krusty Burger je fast-foodový řetězec, který vlastní Krusty Klaun. Krusty Burger je parodií na typické fast-foodové řetězce jako McDonald’s, Burger King nebo KFC. V restauraci nechybí ani „drive-thru“, většina zaměstnanců jsou studenti. Krusty Burger je nejoblíbenější restaurace ve Springfieldu, což něco vypovídá o tělesné konstituci občanů (Springfield je nejtlustší město v USA)

Lard Lad Donut

Lard Lad Donuts je Springfieldský obchod s donuty a koblihami. Maskot tohoto obchodu je osmi metrový chlapec, který v ruce pyšně drží donut. Jméno i obrovská socha chlapce mohou být odkazy na americké Big Boy restaurace, nebo na Dunkin Donuts. 

Springfieldská základní škola

Do Springfieldské základní školy chodí Bart a Lisa Simpsonovi spolu s ostatními dětmi. Škola je těžce podfinancovaná a trpí i kvůli neschopnosti a apatii učitelů a žáků. Spriengfiedská škola je takto zobrazovaná, aby byla zároveň i satyrou na státní školy ve spojeným státech. Většina studentů jezdí do školy autobusem, který řídí řidič Otto. Seymour Skinner je ředitelem Springfieldské základní školy a je často navštěvován inspektorem Chalmersem, který je neustále nespokojený s podmínkami v místní základce.

Springfieldská radnice

Městská radnice je pracovištěm pro starostu Quimbyho a městskou radu.Toto místo je často využívano občany, když se ve městě něco děje, kde můžou volit nebo říct svůj názor. Také je často hlavním bodem nepokojí a odporu vůči korupce starosty Quimbyho.